Drużyna z Krzeszowa najlepsza, a Katarzyna-Trzepak Balicka ze statuetką MVP

W niedzielę, 29 października 2023 roku w Lwówku Śląskim odbył się Turniej 2 Strefy w Piłce Siatkowej Kobiet XXIV Dolnośląskich Igrzysk LZS – Mieszkańców Wsi i Miast.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: LZS Lwówek Śląski, UKS Sokoliki Janowice Wielkie, ZSE-T Rakowice Wielkie, LKS Bóbr Marciszów oraz LZS Pagaz Krzeszów. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym do 2 setów wygranych.

Po bardzo zaciętej rywalizacji na koniec turnieju trzy drużyny: Krzeszów, Janowice Wielkie i Rakowice miały identyczny bilans 4 zwycięstw, po jednej porażce i taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie w turnieju decydował bilans małych punktów, który najkorzystniejszy miała drużyna z Krzeszowa i dzięki temu zwyciężyła w zawodach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rakowic, a na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki z Janowic Wielkich. Ekipa z Marciszowa zajęła 4 miejsce.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna-Trzepak Balicka z Pagaz Krzeszów otrzymując statuetkę MVP.

Zwycięzcy turnieju, siatkarki z Krzeszowa, w sobotę, 4 listopada pojadą na zawody wojewódzkie do Ścinawki Średniej.

Skład Pagaz Krzeszów: Katarzyna Trzepak-Balicka (kapitan), Kinga Skrzydlewska, Natalia Magiera, Paulina Pikus, Aleksandra Banaś, Tatiana Marut, Marcelina Maciaszek.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.